Про Фестиваль

Всеукраїнський молодіжний мистецький фестиваль імені Івана Коваленка щоосені проходить у місті Боярка Київської області.

Фестивалю присвоєно ім’я учителя, поета та дисидента Івана Юхимовича Коваленка. Поет прожив у Боярці більш, як півсторіччя, висока поезія І.Коваленка надихає композиторів до створення пісень, вірші поета дають багатий матеріал для читців. Іван Коваленко був видатним педагогом, усе життя присвятив навчанню та вихованню молоді. Він не тільки писав вірші, але й грав на багатьох музичних інструментах, добре малював, володів акторською майстерністю. Всі свої вміння Іван Юхимович передавав учням, виховуючи їх всебічно розвиненими особистостями.

Молодіжний мистецький фестиваль імені Івана Коваленка запроваджено Боярською міською радою у 2012 році за ініціативи громадської організації «Центр розвитку громад». 

У рамках Фестивалю відбуваються такі конкурси: Інтернет-конкурс текстів для пісень «Віршована мелодія»,  конкурс читців «Сила слова», вокальний конкурс «Осіння пісня» та конкурс гітаристів «Боярський Хрещатик».  Завершується Фестиваль святковим гала-концертом.

Директор Фестивалю – Антипова Галина Віталіївна.
Почесний Президент Фестивалю – донька поета Марія Кириленко, віце-президент – композитор та гітарист, автор ідеї Фестивалю Олег Саліванов.

Всі твори Івана Коваленка та пісні на його слова можна знайти на сайті поета.

Символом Фестивалю є фантастична квітка-зірка, що символізує людину, яка розціла всіма своїми талантами і вміннями та осяває своїм цвітом Всесвіт.

Девіз Фестивалю – це заклик поета «Людино, розцвіти!» з вірша “Квітковий роздум”:

…Людина кожна – квітка неповторна,
Найбільше в світі чудо із чудес!
І кожен з нас приходить на цей світ
Лише для того, щоб розквітнуть щастям,
Розкрити всі таланти і уміння,
Щоб своїм цвітом осявати Всесвіт
Людино, розцвіти!